Elektriautode laadimisjaamad

Elektriautode laadijatest lähemalt

07. juuli 2021

Elektriautode laadijatest lähemalt

Kodulaadijad

Keskmine auto seisab 90% oma kasutusajast. Meie poolt pakutavate kodulaadijatega saad sa seda aega enda kasuks pöörata. Energiapartner OÜ aitab sind kodulaadija valimisel, ostul ning paigaldamisel. Kõik meie kodulaadijad on tulevikukindlad ja vastavad näiteks ka kahepoolse laadimise nõuetele (ISO15118 jm).

Etapid kodulaadija paigaldamiseks:
1. Hinnapäring
2. Konsultatsioon
3. Hinnapakkumine
4. Leping
5. Projekteerimine ja paigaldus
6. Muretu laadimine

Leiame just sinu autole ja harjumustele sobiva laadimisjaama. Olgu selleks vajadus üleliigset päikeseenergiat salvestada otse autosse või hoopis elektriauto poolt laadida hoonet või võrku.

Kõik meie laadimispunktid on nutikad ja varustatud erinevate lisadega, nagu näiteks tark koormuste balanseerimine, mitmekülgne online võimekus (4G, Wifi, Ethernet), turvalisus (lekkevoolu tuvastus jm).

Kodulaadijaid pakume nii seina-kui ka maapinna lahendustele ning vajadusel ka tänavamööbli külge (tänavapostid, liitumiskapid).

Avalikud ja poolavalikud laadijad

Avalikud laadijad on mõeldud avalikesse kohtadesse nagu nt kaubanduskeskused ning üldkasutatavad parkimiskohad. Avalike laadijate puhul on eelkõige tähtis nende töökindlus ning lihtne kasutajakogemus.

Pool avalikud laadijate lahendused on eelkõige mõeldud kohtadesse, kus on kindlad kasutajad. Nendeks on nt korteriühistud ja äripinnad.

Kõik meie laadijad töötavad OCPP protokolli peal, tagamaks klientidele laia paindlikuse ning turvalisuse. Backoffice’ina teeme koostööd oma ala ekspertidega, kelle tarkvara koos turu parimate laadijatega tagavad algusest lõpuni 100% hallatava süsteemi. Meie poolt rajatud avalik laadija või võrgustik võimaldab sul:

  • Makseid (RFID, Äpis, kaardiga, krediitkaardiga)
  • Murevaba arveldamist
  • Roamingteenust Euroopa suurimate teenusepakkujatega
  • Laadimisvõrgustiku haldamist (hinnastamised, diagnostika, hooldused)
  • Laadimisvõrgustiku konstantset analüüsimist
  • Tarka laadimist koos V2G võimalustega
  • Dünaamilist koormuste haldamist

Kiirlaadijad

Kiirlaadijate laadimisvõimsused jäävad 50-350kW vahele (alalisvool) ning nende peamisteks paigalduskohtadeks on enamasti magistralide juures. Paralleele võib tõmmata klassikalise bensiinijaamaga, kus märksõnad on kättesaadavus ja kiirus.

Kuna kiirlaadijate võimsused on märksa suuremad AC-laadijate omadest, on vaba võimsuse olemasolu kriitilise tähtusega. Võimsuste kompenseerimiseks pakume taastuvenergialahendusi (PV-jaamad) ning salvestustehnoloogiaid.

Projekteerimine / tasuvusanalüüs

Ühe korraliku laadimisjaamaga käib kaasas ka projekteerimise faas. Tavalise kodulaadija puhul reeglina piisab ehitusteatisest ja tehnosüsteemide muudatusest, kuid suuremate projektide puhul aitame ka ehitusloa ja kooskõlastustega.

Kui tekkis küsimusi, siis väga hea. Tule ja võta ühendust meie spetsialistidega, kes kõigele ka vastuse leiavad!

Saada päring Võta meiega ühendust