Päikeseenergia

Autonoomne päikesejaam Harjumaal

04. aprill 2021

Autonoomne päikesejaam Harjumaal

Kliimamuutuste tõttu esineb Eestis üha enam tormituultega päevi. Sellest tingituna peame arvestama ka maakohtades võrgukatkestustega ning muude ootamatustega. Üheks lahenduseks, kuidas kaitsta enda majapidamist elektrikatkestuste eest on autonoomne päikeseelektrisüsteem.

Oleme meile teadaolevalt ainukese paigaldajana Eestis teinud päikeseenergiasüsteeme, mis suudavad võrgukatkesuse ajal end hoone üldvõrgust eraldada ja jätta sõltumatuna toimima. Seejuures saab selliseid süsteeme panna tööle ka nii, et need võtavad öösel võrgust odavat energiat, mida omakorda päevasel kallima energia ajal kasutada.

Ühe analoogse päikesejaama rajasime Kuusallu 2020a suvel. Tellija kinnistu asus võrguühenduse mõistes liini lõpus metsa sees ning seetõttu esines palju ka võrgukatkestusi. Päikesejaama lahendusena rajasime süsteemi, mis koosnes Froniuse inverteritest (2 x 20kW Symo ning 1 x 10kW Gen24), Longi bifacail 440W päikesepaneelidest ning spetsiaalsetest kahepoolsete paneelide maaraamidest (Corab 4 x landscape). Corab’i maaraamide eelis on minimaalsed varjutused paneeli tagumisele küljele ning ajas vastupidav magneelis pinnakate. Kogu süsteemi aitab balanseerida BYD’i 11kWh akupank.

Kui Teilgi esineb võrgukatkestusi või soovite oma vana päikesejaama muuta autonoomseks, siis võtke ühendust Energiapartner OÜ spetsialistidega!

Saada päring Võta meiega ühendust