Päikeseenergia

Inverter ja selle tööpõhimõtted

08. august 2020

Inverter ja selle tööpõhimõtted

Inverteri ülesanne on muuta päikesepaneelide poolt toodetud alalisvoolu elekter kasutajale sobivaks vahelduvooluks. Võrguinverter töötab sünkroonis võrguga ja muundab alalisvoolu 230 V võrgupingega ja 50 Hz võrgusagedusega elektrienergiaks. Enamikesse inverteritesse on sisse ehitatud võimalus jälgida tootmist ka interneti vahendusel arvutist ja äppidega nutiseadmest. Võrguettevõtte jaoks on just inverter kõige olulisem seade, sest inverter on see, mis elektrit võrku suunab. Võrku ühendatud inverteri(te) kogu väljundvõimsuse järgi määratakse ära, milline elektritootja olete (vt lisa https://www.elektrilevi.ee/vaiketootjale)

Mida on oluline teada inverterite puhul?

  1. Väljundvõimsus. See näitab ära kui palju maksimaalselt inverter elektrienergiat võib toota. Väljundvõimsuse järgi toimub ka võrguliitumine.
  2. Faaside arv. Üldjuhul alates 3 kW on saadaval 3-faasilised inverterit. Väiksemate võimsuste korral kasutatakse 1-faasilisi invertereid.
  3. Efektiivsus. See näitab, kui suure osa päikesepaneelidega toodetavast alalisvoolust suudab inverter muundada vahelduvvooluks. Headel inverterile on efektiivsus vähemalt 97%, parimatel üle 98%.
  4. Inverteri tüüp: võrguinverter, hübriidinverter või back-up võimekusega inverter

Milliseid invertereid pakume?

Põhitootjad kelle tooteid kasutame, on väga suure efektiivsusega inverterite tootjad Fronius ja Huawei. Lahenduste korral, kus palju varjutust, kasutame Tigo optimeerijaid, mis sobivad erinevate inverteritega ja on võimalik ainult vajalikele paneelidele lisada.

Saada päring Võta meiega ühendust