Päikeseenergia

Päikeseelektrijaama rajamise protsess

06. juuni 2021

Päikeseelektrijaama rajamise protsess

Tasuta konsultatsioon Energiapartneri spetsialistidelt
Esmase pöördumise ja tagasisidega selgitame täpse vajaduse. Lähteandmete põhjal teeme toodangu- ja tasuvusanalüüsi, et leida optimaalne lahendus. Seejärel koostame hinnapakkumise.

Sõlmime lepingu
Sobiva lahenduse leidmisel sõlmime lepingu, et koostada projekt, hankida vajalikud load, rajada elektrijaam, teostada mõõdistused ja dokumentatsioon võrguettevõttele elektritootmiseks alustamiseks. Lisaks tootjapoolsetele garantiidele pakume alati juurde ka kaks aastat koguriskikindlustust meie tööst lähtuvate ettenägematute sündmuste kaitseks.

Aitame lubade hankimisel
Päikesepaneelide kasutuselevõtmiseks aitame koostada võrguettevõtte jaoks vajaliku liitumistaotluse ja teostada omavalitsuse jaoks vajaliku projekteerimise.

Rajamine 1-3 päeva
Enamik eraklientide päikesepaneelide süsteemide rajamisi võtab aega 1-3 päeva. Suuremad äriklientide lahendused võtavad aega nädalatest kuni kuudeni. Lisaks sellele aitame korraldada mõõdistused ja load võrguettevõttele ning teostusjoonised omavalitsusele.

Elektrijaama töösse panek
Pärast võrguettevõttega liitumislepingu sõlmimist võib inverteri töösse panna ja tasuta taastuvenergiat tootma hakata. Tarbimisest suurema toodangu korral võrku müüdava elektrienergia jaoks tuleb elektrimüüjaga sõlmida müügileping (soovitavalt börsipõhise hinnaga). Toodetud ja võrku antud taastuvenergia eest toetuse saamiseks tuleb esitada taastuvenergia taotlus Eleringile (kuni 2020a. PV-jaamadele).

Hooldus ja kontroll
Pakume oma abi ka kasutusperioodi ajal. Päikesepaneelid vajavad küll minimaalselt hoolt (soovitavalt üks kord aastas pesemist ja talvisel ajal soovi korral toodangu suurendamiseks lume lükkamist), aga aitame vajadusel süsteemi aeg-ajalt üle kontrollida ja seda hooldada. Võta meiega ühendust käidu-ja hoolduslepingu sõlmimiseks.

Saada päring Võta meiega ühendust