Päikeseenergia

Päikesepaneelid vähendavad Keila tööstuspargi ettevõtete kommunaalkulusid

09. september 2022

Päikesepaneelid vähendavad Keila tööstuspargi ettevõtete kommunaalkulusid

Koostöös taastuvenergiasüsteemide projekteerija ja ehitamisega tegeleva ettevõttega Energiapartner OÜga rajati uuele Keki tn 3 ärihoonele ca 140 Kw võimsusega päikeseelektrijaam. Artikkel ilmus Harju KEK ASi kodulehel 7. septembril 2022.


Juba aastaid tegutseb ärikinnisvara arendaja ja tööstusparkide omanik Harju KEK AS selle nimel, et pakkuda oma klientidele tööstusparkides stabiilset energiavarustust. Loomulik ja vajalik samm tuleviku jaoks on ka uutele ärihoonetele päikesepaneelide paigaldamine.

Kokku paigaldati Keila uusimale viie erineva äripinnaga ärihoone katusele 306 paneeli kogupindalaga ca 1500 m2. Rajatav päikeseelektrijaam annab energiat nii Keki 3 hoone tulevastele üürnikele kui ka võimaluse elektrit müüa elektrivõrku.

„Taastuvenergialahendused on tänases maailmas hädavajalikud lahendused. Olles mitmete tööstusparkide omanik, näeme klientide kasvavat huvi taastuvenergialahenduste vastu, peame ajaga kaasas käima ja veelgi uuemaid lahendusi klientidele pakkuma,” ütles Harju KEKi tegevjuht Janek Lehtmets ja lisas, et pikemas perspektiivis annavad sellised lahendused ka eelise rentnikele väiksemate kõrvalkulude näol.

Energiapartner OÜ on asutatud aastal 2008. Ettevõte tegeleb taastuvenergiasüsteemide projekteerimise, ehitamise ja seadmete maaletoomisega, energiasäästualase konsulteerimisega (energiauditid, energiatõhususe modelleerimine, energiamägised) ja elektriautolaadijate müügi ja paigaldusega. Energiapartner on paigaldanud tänaseks üle 40MW päikeseelektrijaamu.

Saada päring Võta meiega ühendust