Päikeseenergia

Päikesepaneelide toetus korteriühistutele

07. juuli 2022

Päikesepaneelide toetus korteriühistutele

EASi ja KredExi ühendasutus pakub korteriühistutele toetust päikesepaneelide ostuks ja paigalduseks. Toetuseks jagatakse 5 miljonit eurot. Taotlusvoor avati 11. juulil 2022 ja on avatud kuniks raha jätkub.

“Praeguste energiahindade juures on väga oluline, et kõik otsiksid võimalusi energiasäästuks ning jätkusuutlikuks energiakasutuseks. Riik aitab majapidamisi omalt poolt uue toetusega. Korteriühistute päikesepaneelide toetus suurendab Eesti energia varustuskindlust ning võimaldab elanikel osaleda rohepöördes,” sõnas majandus- ja taristuministri ülesandeid täitev Maris Lauri.

Toetuse määr

Toetuse määr on 30%, kui paneelidega kompenseeritakse vaid elamu üldelektri tarbimist. Juhul, kui lisaks sellele kompenseeritakse ka korterite tarbimist või kui paneelid integreeritakse katuse või fassaadi kattematerjalidesse või paigaldatakse ka salvestusseade, on toetuse määr 40%. Suurim toetussumma taotleja kohta on 150 000 eurot.

KredExi ja EASi ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on aasta-aastalt kasvanud nende korteriühistute hulk, kes tervikliku rekonstrueerimise käigus taastuvenergia lahendused kasutusele võtavad. “Näeme selget suunda, et viimastel aastatel on kasvanud nende korteriühistute hulk, kes kodumaja korrastades katustele päikesepargi rajavad. Nüüd on ühistutel veel täiendav võimalus panustada hoone energiatõhususse.”

Kes toetust saavad?

Toetust saavad korterelamud, mis on kasutusele võetud enne 2000. aastat ning milles on kolm või enam korteriomandit. Samuti peab toetuse saamiseks korterelamu olema kantud ehitisregistrisse. Enne taotluse esitamist ei tohi tegevustega alustada ega teha selleks ka ettemaksu.

Korterelamute terviklikuks rekonstrueerimiseks saab toetust taas taotleda aasta lõpus.

Väikeelamute omanikel on endiselt võimalik päikesepaneelide paigaldamiseks kasutada KredExi väikeelamute rekonstrueerimistoetust. 

Rohkem infot korterelamute päikesepaneelide toetuse kohta leiab: www.kredex.ee/paikesepaneelid  

Korterelamute päikesepaneelide toetus antakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.
Rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.


Päikeseenergia läbimõeldud kasutamine säästab su raha kortermaja, ärihoone või tootmisüksuse energiakuludelt. Päikesepaneelid muudavad elektriarve kuni 100% väiksemaks. Säästad nii võrgutasuaktsiisi kui ka taastuvenergiatasu arvelt. Päikesepaneelid on lihtne ja töökindel viis ise elektrit toota ning seda tulutoovalt ära kasutada.

Kui ka teie KÜ soovib väiksemaid elektriarveid ja vähendada oma ökoloogilist jalajälge, siis uurige lisa meie kodulehelt ning võtke meiega ühendust aadressil info@energiapartner.ee.

Saada päring Võta meiega ühendust