Päikeseenergia Energiasalvestussüsteemid

Taastuvenergia toetus aitab ettevõtetel riskivabalt raha säästa

07. juuli 2023

Taastuvenergia toetus aitab ettevõtetel riskivabalt raha säästa

Maailm liigub üha enam kestlikemate lahenduste suunas. Energia tarbimine on siin üks olulisemaid märksõnu ning seda nutikalt tehes on ettevõtetel võimalik taastuvenergia abil keskkonna hoidmisse omapoolne panus anda ning seda tehes ka raha säästa. 2023. aasta suvel jõustus ettevõtetele mõeldud riigipoolne toetusmeede, et energiat ise toota ja salvestada ning seeläbi erinevaid ettevõtlusega seonduvaid riske maandada. 

Üleilmne energiakriis on pannud paljud ettevõtted keerulisse olukorda. Kuid, iga probleemi kõige olulisem osa on sellest sündivad lahendused. Seda eriti, kui on võimalik lüüa kaks kärbest ühe hoobiga ning oma ettevõtte tagalat kindlustades ka planeedile head teha. 

Taastuvenergia toetus aitab sul investeerida päikeseparkide rajamisse, energiasalvestite soetamisse või energiavarustuskindluse tagamiseks vajaliku infrastruktuuri ehitamisse. EASi toetusmeede võimaldab taotleda sõltuvalt ettevõtte suurusest kuni 500 000 eurot toetust. 

Energiapartner pakub nii tootmisettevõtetele kui ka muudes sektorites toimetavatele ettevõtetele võimalusi ulatuslike päikeseparkide paigaldamiseks.

Miks taastuvenergia hea on?

  • Päikeseenergia läbimõeldud kasutamine säästab raha hoone energiakuludelt, sest päikesepaneelide tootlus on stabiilne ning tänu sellele võivad elektriarved lausa 100% väiksemad olla. 
  • Kuna taastuvenergia olulisus üha kasvab, tuleb varem või hiljem kestlike lahenduste suunas vaadata. Päikesepaneelide paigaldamine on riskivaba investeering, mis tõstab nii kinnisvara energiaklassi kui ka selle väärtust kinnisvaraturul.  
  • Energiakuludelt säästmine aitab sul ettevõtte finantse läbimõeldumalt ümber jagada ning seeläbi ettevõtte jätkusuutlikku kasvu ning töötajate heaolusse investeerida. 
  • Ise keskkonnasõbralikku energiat tootes ja seda siis omakorda elektrivõrku müües tõstad ettevõtte mainet. Loodust hoidvad teod maalivad sinu ettevõttest vastutustundliku imagopildi. 
  • Päikesepaneelidel on pikk eluiga, mis säästab ettevõtte raha ja planeedi tervist.  Paneelide tasuvusaeg on 3-6 aastat ning nende kasulik eluiga 25-30 aastat.

Eksperdid taastuvenergia turul  

Energiapartneril on pikaaegne töökogemus – oleme kohalikul turul üks taastuvenergia teerajajatest ning tegutseme täna ka välisriikides. Enam kui kümne tegutsemisaasta jooksul oleme aidanud hoida keskkonda 66 000 tonnist süsinikdioksiidist. Vaata meie tehtud töid siin

Lisaks energiatootmisele on oluline ka selle salvestamine. Energiapartner pakub energiasalvestussüsteeme, et saaksid akude abil oma energiatarbimist võimalikult tulemuslikult juhtida ning nullenergia abil ka külmi talvekuid nautida. Nõnda toimetades on energiakuludelt säästmine lihtne ja mugav, mis võimaldab sul kokkuhoitud raha mujale investeerida. 

EAS-i toetusmeetmega tugevdad oma ettevõtte energiainfrastruktuuri ning vähendad sõltuvust võrgust ja sealt ostetavast energiast. Täiustatud taastuvenergia lahenduste integreerimine optimeerib energiatõhusust ning viib sinu ettevõtte oluliselt lähemale helgema ja rohelise tuleviku suunas.

Soovid riskivabalt raha säästa ja keskkonda panustada? Võta meiega ühendust 

Saada päring Võta meiega ühendust