Päikeseenergia

Agrone: saavutasime taastuvenergia abil energiasõltumatuse

12. detsember 2023

Agrone: saavutasime taastuvenergia abil energiasõltumatuse

Jätkusuutlikkus on varem või hiljem osa igast äristrateegiast. Lisaks saavad loodust hoidva taastuvenergia abil nii tootmisettevõtted kui ka teised taastuvatest energia lahendustest huvitatud ärikliendid ise oma energiat tootes erinevaid äriga seotud riske maandada. Härjal haaras sarvest Eesti üks suurimaid toidutootjaid Agrone kontsern, kelle üheksas tootmiskompleksis töötavad tänaseks täies jõus Energiapartneri spetsialistide poolt paigaldatud päikeseenergia jaamad.

Päikesejaamade investeeringute projekt algas koostöös Energiapartneriga 2022. aastal, et vähendada Agrone gruppi kuuluva kuue põllumajandusettevõtte energiasõltuvust ning maandada viimasel ajal majandust raputanud globaalsete sündmustega seonduvaid riske. „Põllumajandussektoris on viimastel aastatel energia julgeolek olnud üks põletavamaid riske, mida ettevõtjad soovivad maandada. Tänaseks on ilmselge, et riskide maandamiseks tuleb toidutootmise tootmiskompleksides elekter kohapeal ise toota. Saimegi hiljuti valmis üheksa erineva võimsusega päikeseenergia jaama, mis asuvad meie tootmiskomplekside juures üle Lõuna-Eesti,” räägib Agrone arendusjuht Silver Kuus.

Jaamade koguvõimsus on 1,1 MW, mis aitab igapäevase tootmise viperusteta tootmiskompleksides töös hoida. Silveri sõnul oli koostöö Energiapartneriga algusest lõpuni professionaalne, kõik projekti etapid alates parkide projekteerimisest, ehituslubadest, seadmete tellimisest ja paigaldusest kuni parkide elektrimõõdistamise, kasutusloa ning käidukorralduse pakkumiseni olid sujuvalt korraldatud. “Kindlasti soovime ka tulevikus kõik päiksepargid koostöös Energiapartneriga rajada. Lisaks käib täna arutlus ka salvestusseadmete hankimise üle, mis suurendaks meie energiasõltumatust veelgi,“ lisas Silver.

Energiapartneri projektijuht Ravo Haavik nentis, et hoolimata suurepärasest koostööst ning lõpptulemusest seisid nad paigaldusperioodi vältel silmitsi mitme katsumusega. “Meid mõjutasid nii globaalsetest sündmustest tulenevad tarneraskused kui ka pandeemia järelmõjud. Siin oli oluline kõikide osapoolte paindlikkus ning võimekus kiirelt muutustega adapteeruda,” selgitab Ravo ning rõhutab, et eduka lõpuni jõudsid nad suuresti tänu Agrone kaasatusele, vastutulelikkusele ja mõistvale suhtumisele.

Vaata, kuidas päikesejaamad Agrone tootmiskompleksides välja näevad siin.

Taastuvenergia on investeering äri edusse

  • Päikesepaneelide paigaldamine on riskivaba investeering, mis hoiab tänu stabiilsele tootlusele energiakulud kontrolli all.
  • Energiakuludelt säästmine aitab ettevõtte finantsid ümber jagada ning rahalisi vahendeid jätkusuutlikku kasvu ning töötajate heaolusse investeerida.
  • Jätkusuutlikkus on oluline märksõna nii tänaste kui ka tuleviku otsuste juures. Keskkonnasõbralik energia tootmine parandab ja hoiab ettevõtte mainet.
  • Päikesepaneelide pikk eluiga aitab planeedi tervist hoida. Paneelide tasuvusaeg on 3-6 aastat ning nende kasulik eluiga 25-30 aastat.

Pikaajalised eksperdid roheenergia maastikul  

Energiapartneril on pikaaegne töökogemus – oleme kohalikul turul üks taastuvenergia teerajajatest ning tegutseme ka väljaspool Eestit. Enam kui kümne tegutsemisaasta jooksul on jätkusuutlikkus olnud üheks meie oluliseks eesmärgiks, näiteks oleme säästnud keskkonda 66 000 tonnist süsinikdioksiidist. Tutvu meie tehtud töödega siin.

Maksimaalse energiasõltumatuse saavutamiseks tuleks energiat ka salvestada. Selleks pakub Energiapartner energiasalvestussüsteeme, mis juhivad akude abil energiatarbimist ning võimaldavad külmadel kuudel varem salvestatud energiat tarbida.

Taastuvenergia toetus aitab päikeseparke rajada

Päikesejaamade rajamine on kulukas ettevõtmine. Keskkonnasõbralikum viis energiat toota on aga paratamatus, millega seisab silmitsi varem või hiljem pea iga tootmisettevõte. Siin tuleb appi kuni 500 000 euro suurune riigipoolne taastuvenergia toetus, mis 2023. aasta suvel jõustus.

Loe toetusest ja sellest, kuidas ettevõtjana riskivabalt raha säästa, meie suvisest blogist.

Soovid energiasõltumatuks saada ning äri ohjad enda käes hoida? Võta meiega ühendust

Saada päring Võta meiega ühendust